Судан передасть ексдиктатора Міжнародному кримінальному суду за звинуваченням у геноциді


Уряд Судану має передати колишнього президента країни Омара аль-Башира в Міжнародний кримінальний суд, який заснований на основі Римського статуту. Колишньому диктатору пред’явлені звинувачення в геноциді, військових злочинах і злочинах проти людяності у зв’язку з конфліктом, що вибухнув в регіоні Дарфур у 2003 році, передає BBC.

Об этом сообщает Роспрес

Аль-Башира скинули у квітні 2019 року.

Він прийшов до влади в результаті військового перевороту в 1989 році.

Зазначимо, що Україна не ратифікувала Римський статут.

Нагадаємо, у квітні 2019 року в Судані військові усунули від влади президента Омара аль-Башира, який правив країною 30 років. Башира перевели до в’язниці, де його режим страчував дисидентів. 15 травня військові і опозиція досягли згоди щодо перехідного періоду та формування спільного тимчасового уряду.

Втім, згодом переговори зайшли у глухий кут і були перервані, оскільки військові й опозиціонери не могли визначити, хто саме – військові чи цивільні – повинні очолити цей перехідний уряд.

За час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну з розореної економікою, попри те, що країна має великі запаси нафти. Докладніше читайте у матеріалі Віктора Каспрука "Судан силкується скинути тягар минулого" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/sudan-peredast-eksdiktatora-mizhnarodnomu-kriminalnomu-sudu-za-zvinuvachennyam-u-genocidi-338258_.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя